Plastove okná a ich

 
 
 

PARTNERI

 
 
 
 
Web Google
 
 
 
 
počítadlo.abz.cz
 
 
www.plastoveokna-bratislava.sk
 
Plastové okno, plastové okná, plastové dvere, plastové okná cenník Vám všetko s radosťou firma TERMAX poskytne, navrhne a namontuje.
 

 

Plastové okná a informácie o rámoch

Plastové okná – rámy

Rámy každého plastového okna pozostávajú z pospájania viacerých profilov.
Tieto profily plastových okien sa líšia termickou schopnosťou, počtom tesnení, schopnosťou prenášať zaťaženia otvaráveho krídla, hĺbkou, tvarom odkvapnice, možnosťou tvarovať okno a pod. Plastové okná sa vyrábajú z tvrdých PVC profilov vyrábaných extrudovaním za tepla na závitkových lisoch. Plynulé a neustále sledovanie ich kvality na lisovacích linkách i vo vlastných laboratóriách firiem zaručuje vysokú akosť nami dodávaných profilov a ich kvalita sa potvrdzuje vydanými osvedčeniami na každý jeden dodávaný rám plastového okna pre slovenský trh. Samotný plastový profil nie je dostatočne pevný. Na dosiahnutie požadovanej stability sa plastové okná vystužujú pomocou vystužovacích profilov. Do vnútornej komory sa vkladajú hliníkové profily alebo pozinkovaná oceľ.

 
 

Vlastnosti rámu sú na energetické úspory plastového okna tiež veľmi dôležité. Je to technologicky najzložitejšia časť okna. Energetické faktory rámu plastového okna sa odvíjajú od velkosti rámu. Čiže šírky, hrúbky, veľkosti a počtu komôr. Vo vačšine prípadov viac komôr u plastového okna neznamená zlepšenie tepelnoizolačných vlastností. Závisí to od šírky a hrúbky rámu. Čím širší a hrubší, tým je tepelne nepriepustnejší, no esteticky nevhodnejší a preto si treba dobre rozmyslieť, čo od okna vyžadujeme. Preto pri výbere plastového okna musíma poznať, ktorý variant je pre nás ten najoptimálneší alebo si nechať od nás poradiť. Ďalším faktorom je veľkosť, tvar a umiestnenie kovových výstuh vo vnútri rámu. Dnes sa spoločnosti snažia čo najviac ušetriť, a toto je jedna z vecí, ktoré nie sú viditeľné, ale sú veľmi dôležité. Ďalším nezanedbateľným faktorom je počet a umiestnenie tesnení. Plastové okná môžu byť s jedným, dvomi, alebo tromi tesneniami. Odporúčame plastové okná s minimálne dvomi tesneniami. Pre energeticky pasívne domy sa komory vypĺňajú tvrdenou polyuretánovou penou, čím sa dosahuje lepšia tepelná prestupnosť. Pri použití falošného stĺpika (uprostred okna) sa dajú taktiež znížiť tepelno-izolačné vlastnosti plastového okna. Odvodňovacie a dekompresné otvory a drážky musia byť použité v každom plastovom ráme, ale na vlastnostiach plastového okna sa prejavujú v minimálnej miere. A nakoniec je nutné spomenúť osadenie skla do rámu plastového okna. Tepelná prestupnosť závisí aj od výšky fixačného profilu, ktorý dištancuje sklenú výplň.

 
 

Ďalším dôležitým kritériom je skutočnosť, či se jedná o „prvoplast“ , alebo „recyklát“. Po otvorení hranic a možnosti obchodovania v rámci EU sem zažali dovážať niektoré spoločnosti profily na plastové okná z iných východných štátov. Tieto profily sú vyrobené buď z recyklovaných materiálov, alebo sú inak ochudobnené, napríklad na mernej hmotnosti (čo žiadny laik nezistí). Plastové okná vyrobené z týchto materiálov často nemajú deklarované vlastnosti, akými sa prezentujú pri predaji.

 
 

 

 

 

 

 

 
 
Hlavná stránka
Domov
 
 
 
 
 
 
 
My Vám ponúkame VÝSUVNÉ MARKÍZY | PEVNÉ MARKÍZY | INTERIEROVÉ ŽALÚZIE | VERTIKÁLNE ŽALÚZIE | PEVNÉ SIETE PROTI HMYZU | NAVÍJACIE SIETE PROTI HMYZU | INTERIEROVÉ DVERE | VCHODOVÉ DVERE | PLASTOVÉ OKNÁ | PLASTOVÉ DVERE | INTERIEROVÉ ROLETY | EXTERIEROVÉ ROLETY vo vysokej kvalite s neprekonatelným servisom v BRATISLAVE a aj CENNÍKOM ! ! !
 
 
Pifflova 7, 851 05 Bratislava, e-mail termax@termax.sk
tel.:/fax: 02/ 6252 4062, 02/ 6252 4061