Plastove okná a ich

 
 
 

PARTNERI

 
 
 
 
Web Google
 
 
 
 
počítadlo.abz.cz
 
 
www.plastoveokna-bratislava.sk
 
Plastové okno, plastové okná, plastové dvere, plastové okná cenník Vám všetko s radosťou firma TERMAX poskytne, navrhne a namontuje.
 

 

Plastové okná a informácie o sklách

Plastové okná – sklá

Plošne najväčšia súčasť každého plastového okna je sklo (70 až 80 %), preto je jeho vplyv na tepelnoizolačné vlastnosti najväčší.

Jeden z energetických faktorov, ktoré ovplyvňujú tepelnú prestupnosť Uw u plastového okna je faktor skla. Treba si naň dávať veľmi veľký pozor pri výbere plastového okna. Podľa platných noriem by plastové okno vrátane skla malo spĺňať podmienku, že ich spoločná tepelná prestupnosť by mala byť menšia jako Uw = 1,7 W/m2 . K. Prvým rozhodujúcim údajom je počet skiel a izolačných komôr medzi nimi. Dnešným štandardom býva izolačné dvojsklo (najpoužívanejšie) s jednou izolačnou komorou v prostriedku naplnenú plynom Uw = 1,1 W/m2 . K, alebo efektívnejšie trojsklo s dvoma izolačnými komorami s Uw = 0,6 až 0,8 W/m2 . K.

 
 

Pri dnešnej konkurencii sa šetrí, kde sa dá, len aby sa znížila cena plastového okna a aby sa vďaka najnižšej cenovej ponuke získalo čo najviac zákazníkov. No z toho sa odvíja nezanedbateľný faktor, akým je tepelná prestupnosť. Rozdiely v sklách sú nasledovné: 1) použité sklo o hrúbke 2, 3, alebo 4 milimetre. 2) šírka komory medzi sklami (10, 12, alebo 16mm). 3) vyplnenie vzduchovej medzery medzi sklami. Ak príklad uvedieme dvojsklo o hrúbke 3mm vyplnené vzduchom, má koeficient tepelnej prestupnosti k=2,7 W/m2 . K. No dvojsklo o hrúbke 4 mm vyplnené plynom, akými sú argón, xenón, alebo kryptón, dosiahne tepelnoizolačné vlastnosti k= 1,1 W/m2 . K Tu však hneď vzniká častý problém drobných výrobcov plastových okien. Pri šetrení sa mnohé firmy uchýlia k riešeniu dať vyrobiť sklo u sklenára. No ručná práca nikdy nedosiahne požadovanú kvalitu pri výrobe. Plynová výplň z komory postupne uniká, a preto naša firma dodáva plastové okná so sklami ktoré sa vyrábajú v plne automatizovanej výrobnej linke, kde si robotická ruka z tabule skla o rozmere 7x3,5m vyreže dva požadované rozmery skla. Druhá robotická ruka tieto dve sklá presne zvarí. Vďaka výstupnej kontrole pomocou laserového prístroja dokážeme zaručiť, že aj po rokoch je plyn nestále v izolačnej komore medzi sklami a spĺňa svoju izolačnú funkciu. Najpoužívanejším plynom vo výplniach skiel býva argón, no za príplatok sú sklá ešte s nižším koeficientom, čo dosahujú vďaka plynu, akým je krypton.

 
 

 

 

 

 

 
 
Hlavná stránka
Domov
 
 
 
 
 
 
 
My Vám ponúkame VÝSUVNÉ MARKÍZY | PEVNÉ MARKÍZY | INTERIEROVÉ ŽALÚZIE | VERTIKÁLNE ŽALÚZIE | PEVNÉ SIETE PROTI HMYZU | NAVÍJACIE SIETE PROTI HMYZU | INTERIEROVÉ DVERE | VCHODOVÉ DVERE | PLASTOVÉ OKNÁ | PLASTOVÉ DVERE | INTERIEROVÉ ROLETY | EXTERIEROVÉ ROLETY vo vysokej kvalite s neprekonatelným servisom v BRATISLAVE a aj CENNÍKOM ! ! !
 
 
Pifflova 7, 851 05 Bratislava, e-mail termax@termax.sk
tel.:/fax: 02/ 6252 4062, 02/ 6252 4061