Plastove okná a ich

 
 
 

PARTNERI

 
 
 
 
Web Google
 
 
 
 
počítadlo.abz.cz
 
 
www.plastoveokna-bratislava.sk
 
Plastové okno, plastové okná, plastové dvere, plastové okná cenník Vám všetko s radosťou firma TERMAX poskytne, navrhne a namontuje.
 

 

Plastové okná a informácie o tepelnej izolácii

Tepelná izolácia a energetická úspora pri využití plastových okien.


V súčasnosti už dávno neplatí, že čím viac komôr má plastové okno, tým lepšie má tepelnoizolačné vlastnosti. Navyše, s narastajúcim počtom komôr rastie šírka profilu, čo výrazne znehodnocuje estetickú hodnotu okna.

Pre energeticky pasívne domy sa odporúčajú plastové okná so šírkou profilu rámu okna 75 až 90 mm. Ideálna kombinácia je menšia pohľadová šírka s vypenením komôr profilu. Takéto profily spolu s trojitým sklom môžu dosahovať bez problémov hodnotu Uw < 0,8 W/m2 . K, a pritom nestrácajú eleganciu.

Pre nízkoenergetické domy dnes už väčšinou stačia plastové okná s kvalitným päť- komorovým profilom okenného rámu so šírkou 70 až 80 mm, s hodnotou Uw ? 1,1 W/m2 . K. Z pohľadu zasklenia sú trojité sklá izolačne lepšie než dvojité. Svoju úlohu hrá tiež vyplnenie medzery medzi sklami – vzácne plyny majú lepšie izolačné vlastnosti než normálny vzduch.

Vo väčšine súčasných domov nevznikajú najzásadnejšie energetické straty priamo plastovými oknami, ale väčšinou je problém v osadení plastového okna a napojení na stavbu. Plastové okná nie sú dobre utesnené, izolácia škáry je stará, nekvalitná a neplní dostatočne svoju funkciu. Tomuto sa dá predchádzyť len kvalitnou a odbornou montážou. Množstvo ľudí spraví chybu, že pri výbere okna hľadí najviac na cenu. No treba si uvedomiť, že plastové okná si nekupujeme na dva či tri roky, a preto by pri výbere nemal hrať rolu rozdiel v cene 100 či 200 Eur. Nie je nič horšie, ako mať neustále starosti so zarosovaním, s pliesňami a s nedostatočnými tepelnoizolačnými vlastnosťami u plastového okna. Preto Vám odporúčame objednať si plastové okná priamo u nás a my Vás na tieto problémy upozorníme.

 
 


Plastové okná - tepelná izolácia

Tepelná izolácia plastových okien je dosiahnutá už tým, že tieto okná majú dvojité sklo. Tenká medzera medzi sklami vytvára tepelnú izoláciu. Plastové okná tak slúžia ako určitý štít.
Druhý spôsob tepelnej izolácie, ktorú plastové okná poskytujú, je utesnenie. Cez rámy starých okien často prefukuje vzduch. To spôsobuje mierny, ale trvalý pohyb vzduchu v miestnosti. Teplo sa vytráca. Plastové okná umožňujú úplné utesnenie.
Plastové okná majú na to špeciálnu polohu v ovládacom kĺbe, väčšinou je to poloha celkom dole. V tomto stave okno úplne tesní. Takéto uzavretie okna je výhodné použiť vtedy, keď máte v byte zimu a nechcete tepelné straty.
Pre dlhodobé utesnenie okien v zime je však dobré kontrolovať ich okolie. Najmä blízko pri streche alebo balkóne sa môže pri úplne utesnených plastových oknách na stenách kondenzovať vzdušná vlhkosť. To by mohlo spôsobiť rast plesní.
Preto sú plastové okná vybavené aj polohou riadiacej páky našikmo. Tu je plastové okno zatvorené, avšak nie je utesnené úplne. Umožňuje veľmi diskrétne prúdenie vzduchu v miestnosti. Ak v byte práve sušíte prádlo, je vhodné nastaviť plastové okná práve do tejto polohy. Vzduch jemne cirkuluje, čím sa byt síce mierne ochladí, ale rosný bod sa tak posunie mimo vnútorných stien.
No a o tom, že plastové okná izolujú aj hluk, asi písať netreba. Kto z nás si už nevšimol, že po vstúpení do predajne, v ktorej majú plastové dvere, po ich zatvorení už nepočuť hluk ulice?
Investícia do plastových okien nie je malá. Ich vlastnosti však zlepšujú životnú pohodu. V rušných oblastiach skvalitnia spánok. Plastové okná sa oplatia…

 

 

 

 

 
 
Hlavná stránka
Domov
 
 
 
 
 
 
 
My Vám ponúkame VÝSUVNÉ MARKÍZY | PEVNÉ MARKÍZY | INTERIEROVÉ ŽALÚZIE | VERTIKÁLNE ŽALÚZIE | PEVNÉ SIETE PROTI HMYZU | NAVÍJACIE SIETE PROTI HMYZU | INTERIEROVÉ DVERE | VCHODOVÉ DVERE | PLASTOVÉ OKNÁ | PLASTOVÉ DVERE | INTERIEROVÉ ROLETY | EXTERIEROVÉ ROLETY vo vysokej kvalite s neprekonatelným servisom v BRATISLAVE a aj CENNÍKOM ! ! !
 
 
Pifflova 7, 851 05 Bratislava, e-mail termax@termax.sk
tel.:/fax: 02/ 6252 4062, 02/ 6252 4061