Plastove okná a ich

 
 
 

PARTNERI

 
 
 
 
Web Google
 
 
 
 
počítadlo.abz.cz
 
 
www.plastoveokna-bratislava.sk
 
Plastové okno, plastové okná, plastové dvere, plastové okná cenník Vám všetko s radosťou firma TERMAX poskytne, navrhne a namontuje.
 

 

Plastové okná a informácie o vetraní

Plastové okná – vetranie

Zatiaľ čo v minulosti predstavovalo utesnenie okenných rámov jeden z najväčších problémov (riešilo sa pomocou klampiarskych prác, neskôr sa začali používať samolepiace izolačné pásiky, alebo silikónové tesnenie), dnes sa, naopak, stretávame s problémom prílišného utesnenia a dokonalej vzduchotesnosti plastových okien. Rám plastového okna by mal umožňovať infiltráciu vzduchu do miestnosti. V opačnom prípade môže dochádzať ku kondenzácii vodných pár na skle a okennom ráme.

Kým pri drevených rámoch túto funkciu plní prirodzená prievzdušnosť dreva, pri plastových oknách výrobcovia ponúkajú iné riešenia. Medzi prvé a najbežnejšie patrí mikrovetranie. Netesnosť medzi rámom a plastovým oknom vzniká, ak uvoľníme tlak kovania kľučkou. Za druhé máme v plastovom okne vetracie prieduchy, klapky, drážky, ktoré môžu byť umiestnené v ráme, krídle alebo pod parapetom (môžu byť nastaviteľné alebo samočinné). V tretej variante sú inštalované automatické systémy vyhodnocujúce stav vzduchu v miestnosti a automaticky okno otvoria alebo zatvoria.

Premyslené samočinné vetracie systémy umožňujú prostredníctvom vetracích drážok výmenu vzduchu na princípe rozdielu tlaku vo vnútornom a vonkajšom prostredí, pričom vzduch nasatý z vonkajšieho prostredia vedú medzipriestorom v ráme okna a prirodzene ho predhrievajú.

Osadením kvalitných plastových okien je stavba síce uzavretá, ale netreba zabúdať na vetrenie, ktoré pomáha eliminovať riziko rosenia skiel. Dá sa tomu predísť správnym vetraním (asi 10 minút dvakrát denne necháme okno otvorené dokorán, pretože dlhodobým vetraním by mohlo dôjsť k prechladeniu miestnosti, čím sa zvyšuje riziko nákladov na vykurovanie), zvýšením teploty vzduchu v miestnosti a umožnením prúdenia teplého vzduchu z vykurovacieho telesa (radiátora), umiestneného zvyčajne pod plastovým oknom (zakrytie radiátora širokou parapetnou doskou zvyšuje riziko rosenia), priamo na plastové okno. K zníženiu rizika rosenia pomáha aj použitie tesniacich pások v montážnej škáre okna, ktoré pomáhajú chrániť pred kondenzáciou vodnej pary a následným vznikom plesní.

Teda ak máme plastové okná, no nižšej kvality, alebo ich montáž bola neprofesionálna (čítaj prvú stranu), tak sa nám pri vysokých rozdieloch teplôt medzi vonkajším a vnútorným prostredím (exteriér a interiér) plastové okno zahmlieva. Aby sme sa vyvarovali nechceným pliesňam v okolí plastového okna alebo v miestnosti, musíme toto okno vetrať každý deň minimálne 2 krát po 10 minút.

 
 

 

 

 

 

 

 
 
Hlavná stránka
Domov
 
 
 
 
 
 
 
My Vám ponúkame VÝSUVNÉ MARKÍZY | PEVNÉ MARKÍZY | INTERIEROVÉ ŽALÚZIE | VERTIKÁLNE ŽALÚZIE | PEVNÉ SIETE PROTI HMYZU | NAVÍJACIE SIETE PROTI HMYZU | INTERIEROVÉ DVERE | VCHODOVÉ DVERE | PLASTOVÉ OKNÁ | PLASTOVÉ DVERE | INTERIEROVÉ ROLETY | EXTERIEROVÉ ROLETY vo vysokej kvalite s neprekonatelným servisom v BRATISLAVE a aj CENNÍKOM ! ! !
 
 
Pifflova 7, 851 05 Bratislava, e-mail termax@termax.sk
tel.:/fax: 02/ 6252 4062, 02/ 6252 4061